Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Svazem doporučený seznam býků k připařování srpen 2020
 

Svazem doporučený seznam býků k připařování srpen 2020

Výběr plemeníků na stádo není jednoduchou záležitostí. Připravili jsme pro Vás přehledné tabulky s doporučenými býky, kteří jsou řazeni dle: GZW, MW, FW, FIT, PH pro končetiny, PH pro vemena, PH pro KG bílkovin a PH pro obtížnost porodů po býkovi.

Výběr plemenného býka pro stádo by se neměl řídit jen celkovým indexem GZW, ale i dalšími plemennými hodnotami. Dalším velmi důležitým aspektem při výběru býka na své plemenice je míra prověření plemeníka. Je nutné si uvědomit, že plemenné hodnoty mladých genomických býků mají spolehlivost okolo 60 %. Jsou to v podstatě býci, kteří byli dříve nazýváni testanty.

Když budu chtít korigovat některé exteriérové nedostatky svého stáda, skupiny či individuální dojnice, musím hledat vhodného býka, který zlepšuje tu konkrétní exteriérovou vlastnost, například postoj končetin. Pokud budu chtít zlepšit osvalení svého stáda, budu hledat plemeníka který má velmi nadprůměrné hodnoty této vlastnosti apod. 

Do seznamů, které níže uvádíme jsou zahrnuti býci kteří jsou řazeni dle: GZW, MW, FW, FIT, PH pro končetiny, PH pro vemena, PH pro KG bílkovin a PH pro obtížnost porodů po otci. V každé kategorii jsou býci, kteří se umístili na prvních 10 místech dle jednotlivých znaků. Seznamy jsou dále upraveny o býky neplnící zásadní požadavky na plošné využití býka ve stádech. 

Především prověření býci v seznamu se vyznačují velkou kvalitou. Avšak při korekci určité vlastnosti (znaku), nebo vysokému inbreedingu, mohou být vhodní býci i mimo tyto seznamy.

V seznamech je nastaven "ODKAZ". Kliknutím na jméno býka, naleznete bližší informace o jednotlivých býcích.

Seznam prověřených býků srpen 2020     Seznam mladých genomických býků srpen 2020 


Publikováno: 13. 8. 2020
Počet přečtení: 671×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr