Domovská stránka>Kontakty>CATTLE MARKET s.r.o.>Předseda Zemědělského svazu zvolen viceprezidentem COGECA
 

Předseda Zemědělského svazu zvolen viceprezidentem COGECA

Na čtvrtečním jednání prezidia evropské organizace zemědělských družstev – COGECA, byl předseda Zemědělského svazu Ing. Martin Pýcha zvolen jejím viceprezidentem. Ing. Pýcha se tak stal jediným členem vedení COGECA z řady nových členských zemí.

Ing. Pýcha k tomu řekl: „Zemědělský svaz vždy podporoval myšlenku tržně orientovaného zemědělství, které je především producentem kvalitních potravin a tyto myšlenky budu obhajovat i v rámci reformy společné zemědělské politiky. Konkurenceschopnost zemědělců je vzhledem k prohlubující se globalizaci trhu s potravinami a zemědělskými komoditami stále více spojena s dobře fungujícími a konkurenceschopnými družstvy. Individuální zemědělský podnik či individuální farmář, byť třeba velký, se velmi těžko může účinně bránit tlaku v rámci potravinového řetězce, či se prosadit na světovém trhu.“
Zvolení českého zástupce do úzkého vedení jedné ze dvou největších evropských zemědělských organizací je o to významnější, že v současnosti vrcholí na evropské úrovni jednání o budoucí podobě Společné zemědělské politiky EU na dalších sedm let. Hlas českých zemědělců, kteří jsou již dnes vnímáni jako jedni z nejaktivnějších z nových zemí EU při jednání o reformě SZP, tak může být ještě posílen.
Předseda Zemědělského svazu tento názor potvrdil: „Jedním z cílů mé kandidatury je samozřejmě snaha o lepší obhajobu našich zájmů v rámci reformy Společné zemědělské politiky EU. Ve spolupráci s dalšími nevládními organizacemi jsme vždy usilovali o to, aby bylo dosaženo spravedlivého postavení zemědělců v celé EU a proto jsme vždy bojovali proti diskriminaci našich farmářů v rámci společné zemědělské politiky“.
COGECA je evropskými institucemi uznávána jako hlavní zástupce a mluvčí sektoru zemědělských a rybářských družstev. V současné době zastupuje zájmy cca 40 000 zemědělských družstev zaměstnávajících asi 660 000 lidí a disponujících ročním obratem přes 300 miliard eur.


Zdroj: www.zscr.cz Publikováno: 30. 11. 2012
Počet přečtení: 20356×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr